Chcesz dowiedzieć się w teorii i praktyce, jak poprawnie strzyc psa? Planujesz dołączenie do branży groomerskiej? A może po prostu chcesz zadbać o sierść swojego psiaka w domowych warunkach? Serdecznie zapraszamy na kursy groomerskie organizowane w naszym salonie. Poznasz na nich tajniki pielęgnacji zwierzęcego owłosienia oraz skóry, i być może w przyszłości rozpoczniesz swoją własną zawodową przygodę w tym fachu.

Czym zajmuje się groomer?

Zanim przejdziemy do szczegółów dotyczących organizowanych przez nas szkoleń groomerskich, warto omówić, czym zajmuje się w ogóle profesjonalny groomer. Jest to nikt inny, jak zwierzęcy fryzjer, czyli osoba zajmująca się pielęgnacją psiej i kociej sierści. Celem jego pracy jest zapewnieniu zwierzęciu higienicznego i zdrowego wyglądu – zgodnie z powszechnie obowiązującymi wzorcami danej rasy lub sugestiami właściciela. W zestaw czynności pielęgnacyjnych wykonywanych przez groomera wchodzą:

 • kąpanie,
 • strzyżenie,
 • trymowanie,
 • czesanie,
 • obcinanie pazurów,
 • pielęgnacja pyska, uszu, oczu,
 • sprawdzenie pod kątem obecności pasożytów.

Czy nadajesz się na groomera?

Na organizowane przez nas szkolenia groomerskie zapraszamy wszystkie osoby, które chcą poznać tajniki dbania o higienę czworonogów, po to, by wykorzystać je we własnym zakresie – prywatnie lub zawodowo. Jak sprawdzić, czy jesteś odpowiednią osobą do tego, by zajmować się zwierzakami w ten sposób? Warto zaznaczyć, że zawód groomera jest bardzo odpowiedzialnym zajęciem. Psi i koci fryzjer jest odpowiedzialny za zwierzę pod nieobecność właściciela i musi zadbać o jego higienę w profesjonalny sposób, podczas gdy sporo zwierzaków nie ma ochoty z nim współpracować. Do tego zajęcia potrzeba więc sporo cierpliwości i uczucia empatii do naszych czworonożnych przyjaciół. Do zadań groomera aktywnie działającego w branży należy:

 • obsługa klientów,
 • przejmowanie zwierzęcia od właściciela wraz z odpowiedzialnością za stan jego zdrowia w trakcie wizyty,
 • wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych,
 • utrzymywanie stanowiska pracy zgodnie z zasadami BHP.

Kompleksowy kurs groomingu 

Każdy kurs groomingu przeprowadzany w naszym salonie składa się z części teoretycznej oraz praktycznej. Na naszych kursach strzyżenia psów w Olsztynie przyszli groomerzy wchodzą w posiadanie wiedzy nt. zachowania zwierząt, rodzaju ich sierści oraz skóry i metod ich pielęgnacji. Uczymy także, jak dostosować zakres działania do danej rasy, wieku psa/kota, stanu jego zdrowia i oczekiwań właściciela.

Wszyscy uczestnicy szkolenia podczas zajęć mają do swojej dyspozycji profesjonalny sprzęt, z którego na co dzień korzystamy w naszym salonie. Poza omawianymi już powyżej metodami dbania o higienę zwierzęcia uczymy kursantów także poprawnej dezynfekcji stanowiska pracy oraz czyszczenia i konserwacji wszystkich używanych przyborów. 

Warto zaznaczyć, że nasze szkolenia odbywają się pojedynczo bądź w małych (2-4 os.) grupach, dzięki czemu każdy uczestnik kursu groomerskiego w Olsztynie ma zagwarantowane indywidualne podejście i odpowiednią ilość uwagi ze strony prowadzącej. Dodatkowo w trakcie praktycznej części zajęć pracujemy na prawdziwych zwierzętach, a nie główkach treningowych, co ma wydatny wpływ na jakość naszego nauczania.

Poza kwestiami zdrowotnymi i higienicznymi uczymy naszych podopiecznych także innych aspektów tego zawodu. Rozmawiamy o prowadzeniu działalności, podejściu do klientów czy finansach. Dla wygody potencjalnych uczestników organizujemy zjazdy w weekendy, dzięki czemu osoby pracujące w tygodniu mogą bez problemu wziąć udział w naszych zajęciach.

Serdecznie zapraszamy do zapisów na kursy groomerskie w naszym salonie w Olsztynie. Rozpocznij swoją przygodę z tą wspaniałą profesją pod okiem profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem w branży. Zostań certyfikowanym groomerem w FUTRZAKU!